1. »
  2. »
  3. » Program
  4. » Predavanja, predstavitve, filmski dogodki

Aljoša Harlamov: Dohtar in Povodni mož

literarni večer

torek, 22. september 2026, 19.00
Klub KDK

Pesnik, trupla in burna politika 19. stoletja – težko si je zamisliti bolj intrigantna izhodišča za vrhunsko zgodovinsko kriminalko.  

In natanko takšno je spisal Aljoša Harlamov v svojem romanu Dohtar in Povodni mož

Datum pričetka
torek, 22. september 2026
Začetek
19.00
Lokacija
Klub KDK
Organizator
Kulturni dom Krško
Vstopnina
vstop prost

Roman je duhovita parodija življenja in dela Franceta Prešerna, predvsem pa napeta kriminalka, ki se dogaja v času oblikovanja slovenske nacionalne zavesti. 

O romanu, njegovem pisanju, zagotovo pa še o marsičem, bomo z avtorjem lahko spregovorili 22. septembra na literarnem dogodku v Kulturnem domu Krško. 

nominacija za Cankarjevo nagrado 2026 

nominacija za nagrado kritiško sito 2026 

--- 

Poleti leta 1835. Dohtar ponoči vinjen pade v Ljubljanico in se naslednjega jutra zbudi na bregu pred trnovsko cerkvijo. V grozi ugotovi, da je iz reke potegnil napol razpadlo truplo zadavljene ženske … Metternichov čudaški odposlanec z Dunaja trdi, da verjame v njegovo nedolžnost, toda za odkritje pravih storilcev mu da samo deset dni – sicer bo zaprl kar njega. Dohtar med preiskovanjem umora kljub vsej pesniški domišljiji hitro spozna, da se v mestu dogaja marsikaj, o čemer se mu niti sanjalo ni. 

--- 

Ilustracija na naslovnici knjige: Mito Gegič, Tina Dobrajc

Portret avtorja: Matej Pušnik

Uradni podatki

Kulturni dom Krško
Trg Matije Gubca 2
8270 Krško
Slovenija
ID za DDV: SI30027110
MŠ: 5096944000
Več »

Stopite v stik

Blagajna

KD Krško

Zlati

Cert ID: 0011/00099

DominoCert Certifikat digitalne odličnosti
KULTURNI DOM KRŠKO
Matična številka: 5096944000